MACARON

0 91

Macoronun yapılışının zor olduğunu biliyordum. Ancak bu kadar zor olduğunu bilmiyordum. Nazlı bir pasta. Kabarıp kabarmayacağını hiç bir zaman bilemiyorsunuz. Sıcaklıktan veya yaparken camların açık olmasından etkilenebiliyor. Ve mutlaka hassas mutfak terazisi istiyor. Yoksa işiniz zor 🙂 Gelelim tarifine :

 

 

 

 

MALZEMELER:

*80 gr. badem unu

*90 gr. pudra şekeri

*2 yumurta akı (Yaklaşık 80 gr.)
*5 yemek kaşığı toz şeker
* çay kaşığının ucu ile toz gıda boyası ( çok az)
Arası için;
*1 çay bardağı süt ile çırpılmış sade krem şanti

YAPILIŞI:
Yumurtanın aklarını cam bir kapta köpük gibi olana dek çırpıyoruz. Gıda boyasını ekliyoruz. Ayrı bir kapta badem unu ve pudra şekerini karıştırıyoruz. Yumurta aklarına badem unu ve pudra şekeri karışımını elekten eleyerek ekliyoruz. Spatula ile yavaşça karıştırıyoruz. Krema pompasına karışımı koyup yağlı kağıt serilmiş tepsiye eşit büyüklüklerde sıkıyoruz. Bu işlemi yaptıktan sonra 2 saat tepsiyi kuruması için oda sıcaklığında bekletiyoruz.
Son olarak da önceden ısıtılmış 160 derecedeki fırında 10 dakika pişiriyoruz. Macaronlar soğuduktan sonra yine krema pombası ile macaronların arasına kremamızı sıkıp yapıştırma işlemini gerçekleştiriyoruz. Yapacaklara şimdiden kolay gelsin 🙂 Afiyet olsun 🙂

macoron-2macaron

Prensesin Mutfağı

View all contributions by Prensesin Mutfağı

Yorumlar

E-mail hesabınız yayımlanmayacaktır. *

Arşivler

Kategoriler